Σπουδαία νίκη με 71-61 επί του Προφήτη Ηλία πέτυχε η Ακράτα στο κλειστό της Αλεξιώτισσας ξεκινώντας με το «δεξί» το φετινό πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑ-Η.
Τα 10λεπτα: 8-19, 23-12, 14-14, 16-26
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κοτσώνης): Χριστόπουλος 11, Κατέβας 7 (1), Καρατζαφέρης 9, Ζαρίφης 13 (2), Λεοντίου 19 (2), Κοτσώνης 2, Γαλύφας, Κατσιγιάννης, Αγγιούς, Πάσιος
ΑΚΡΑΤΑ (Ζίζηλας): Τσιρώνης 13, Χριστόπουλος 11 (3), Σπηλιάδης 2, Σωτηρόπουλος 21 (1), Τάρναρης 6, Πετρόπουλος 6, Τσιρίκος 2, Γιαννόπουλος 2, Δημόπουλος 4, Βασιλακόπουλος 4.
Τα 10λεπτα: 16-12, 22-18, 07-08, 12-14.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια:
Πήγασος Μπεγουλακίου – Νίκη Προαστίου 57-52
ΠΗΓΑΣΟΣ (Κοριανίτης): Δημόπουλος 17 (2), Καμίλης 4, Κόγκος 12 (2), Δαραμούσκας 3, Δημακόπουλος 8 (1), Ματσάνκος 2, Κανταρτζόπουλος 5 (1), Λύρας 6, Τζόγκλης, Γεωργακάκης.
ΝΙΚΗ ΠΡ. (Αγγελόπουλος): Μπαντζής 3 (1), Χρυσανθόπουλος 2, Δριμάλας 3, Χάρης 9 (1), Κουτσούκος 4, Αργυρόπουλος 17, Θωμάς 3 (1), Γαλάνης 11 (2).
ΓΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΠΥΡΣΟΣ 77-73
Τα 10λεπτα: 19-13, 20-25, 23-11, 15-24.
ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταθάτος): Αμπλας 4, Κατσικάς 13, Θεοδώρου 19 (3), Τσάτσος 4, Φρέγκου 4, Ασημακόπουλος 17 (3), Κούτρας 4, Παπαθανασίου 10, Σταμάτης 2.
ΠΥΡΣΟΣ (Σολωμός): Μουλαράς 22 (3), Κεφάλας 6, Αντζουλάτος 8, Σκούτας 5, Γιαννόπουλος 2, Τάγκαλος 20 (4), Κούγιας 3 (1), Κοροβέσης 7 (1), Κουκούλης, Αντωνόπουλος, Στρέκλας.
Σείριος – Τρίτων 51-63
Τα 10λεπτα: 12-22, 17-15, 08-16, 14-10.
ΣΕΙΡΙΟΣ (Σταματόπουλος): Λαυτσίδης 6, Μέντης 8, Κωστούλας 8 (2), Ροκίζας 7 (1), Ψιλοβίκος 4, Φ. Τσίρος 9 (1), Στυλιδιώτης 6, Αντωνίου 3, Ζανιάς, Π. Τσίρος, Μπινιάκου, Καραογλάνης.
ΤΡΙΤΩΝ (Γεωργούλης): Λιούρδης 16 (2), Καρυστινός 7 (1), Καρπούζης 10, Τσούνας 6 (1), Π. Λιόλιος 6, Γεράνιος 4, Στρέκλας 8 (2), Ν. Λιόλιος 3, Ν. Λιόλιος, Μαντάς, Λαζανάς, Καρπούζης 2.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
Προφήτης Ηλίας – Α.Ο. Ακράτα 61-71
ΓΑΣ Ναυπάκτου – Πυρσός 77-73
Πήγασος Μπεγουλακίου – Νίκη Προαστίου 57-52
Σείριος – Τρίτων 51-63
Ίφιτος Πύργου – Σκαγιοπούλειο 64-69
Κεφαλληνιακός – Διαγόρας Βραχν. 54-59
Α.Ο. Αιγέας – ΑΓΕ Ζακύνθου 49-66
Η επόμενη αγωνιστική
Ακράτα – Κεφαλληνιακός
Νίκη Προαστίου – Πεοφήτης Ηλίας
Τρίτων – Πήγασος
Πυρσός – Σείριος
Σκαγιοπούλειο – ΠΑΣ Ναυπάκτου
ΑΓΕ Ζακύνθου – Ίφιτος
Διαγόρας – Αιγέας