ε 5 παιχνίδια άνοιξε σήμερα η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στην Β’ Κατηγορία
Στον α’ όμιλο τα Ροίτικα του Ανδρέα Σέρρου έριξαν την «βόμβα» κερδίζοντας με 1-0 τα Καμίνια.
Στον β’ όμιλο, ο Απόλλων Εγλυκάδας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με την Γαλήνη και δείχνει «ασταμάτητος» τις τελευταίες αγωνιστικές και πλέον ισοβαθμεί με τον Ηρακλή Πατρών που ήρθε 1-1 με τον Πολύτεκνο, με τον οποίο θα λύσει τις διαφορές του την ερχόμενη εβδομάδα στο μεγάλο ντέρμπι.
Στον γ’ όμιλο η Αργυρά κέρδισε με 3-1 την Φλόγα, ενώ ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της Ροδιάς.
Αναλυτικά είχαμε :
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ροίτικα-Καμίνια 1-0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Εγλυκάδας-Γαλήνη 2-0
Πολύτεκνος-Ηρακλής Πατρών 1-1
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Δόξα Ελαιώνα-Απόλλων Συνοικισμού 1-1
Αργυρά-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 3-1
Β’ ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΠΟΝΤΟΙ | ΠΑΙΧΝ. | ΝΙΚΕΣ | ΙΣΟΠ. | ΗΤΤΕΣ | ΓΚΟΛ + | ΓΚΟΛ – | ΔΙΑΦ. |
1 | Λιμνοχώρι | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 22 | 11 | 11 |
2 | Φαραϊκός | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 18 | 11 | 7 |
3 | Καμίνια | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 10 | 12 | -2 |
4 | Σταροχώρι | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 22 | 16 | 6 |
5 | Αχαϊός Σαραβαλίου | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 19 | 11 | 8 |
6 | Ωλενιακός | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 19 | 8 | 11 |
7 | Ατρόμητος Λάππα | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 19 | 15 | 4 |
8 | Λέων Αλισσού | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 17 | 14 | 3 |
9 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 13 | 10 | 3 |
10 | Ίκαρος Πετρωτού | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 11 | 12 | -1 |
11 | Πείρος Ισώματος | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 14 | 22 | -8 |
12 | ΑΕ Ροϊτίκων | 9 | 11 | 3 | 0 | 8 | 9 | 27 | -18 |
13 | Απόλλων Βίδοβας | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 11 | 17 | -6 |
14 | Προοδευτική Πατρών | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 7 | 25 | -18 |
Β’ ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΠΟΝΤΟΙ | ΠΑΙΧΝ. | ΝΙΚΕΣ | ΙΣΟΠ. | ΗΤΤΕΣ | ΓΚΟΛ + | ΓΚΟΛ – | ΔΙΑΦ. |
1 | Ηρακλής Πατρών | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 24 | 8 | 16 |
2 | Απόλλων Εγλυκάδος | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 20 | 4 | 16 |
3 | Περιβόλα | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 16 | 9 | 7 |
4 | Πολύτεκνος | 20 | 11 | 5 | 5 | 1 | 18 | 10 | 8 |
5 | ΑΠΟ Αρόη | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 25 | 6 | 19 |
6 | Γαλήνη | 15 | 11 | 5 | 0 | 6 | 19 | 13 | 6 |
7 | Παναχαϊκός | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 11 | 9 | 2 |
8 | Ολυμπιακός Πατρών | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 18 | 17 | 1 |
9 | Πετεινοί | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 14 | 16 | -2 |
10 | Ψηλαλώνια | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 12 | 14 | -2 |
11 | Ρωμανός | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 17 | 29 | -12 |
12 | Πυρσός | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 11 | 19 | -8 |
13 | Αχαϊκός | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 15 | 28 | -13 |
14 | Δόξα Πατρών | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 5 | 43 | -38 |
Β’ ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΠΟΝΤΟΙ | ΠΑΙΧΝ. | ΝΙΚΕΣ | ΙΣΟΠ. | ΗΤΤΕΣ | ΓΚΟΛ + | ΓΚΟΛ – | ΔΙΑΦ. |
1 | Φλόγα Ροδιάς | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 26 | 10 | 16 |
2 | Αιγείρα/Ακράτα | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 24 | 11 | 13 |
3 | Καλάβρυτα | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 19 | 9 | 10 |
4 | Δόξα Ελαιώνος | 20 | 11 | 5 | 5 | 1 | 16 | 7 | 9 |
5 | Αετός Ρίου | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 18 | 13 | 5 |
6 | Αργυρά Πατρών | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 22 | 13 | 9 |
7 | Αστέρας Τέμενης | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 17 | 11 | 6 |
8 | Απόλλων Συνοικισμού | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15 | 20 | -5 |
9 | Κεραυνός 2016 | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 18 | 19 | -1 |
10 | Φλόγα Κ. Καστριτσίου | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 13 | 17 | -4 |
11 | Ανω Καστρίτσι | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16 | 20 | -4 |
12 | Αυτόνομη | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 13 | 23 | -10 |
13 | Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 10 | 27 | -17 |
14 | Κεραυνός Σελιανιτίκων | -3 | 10 | 0 | 0 | 10 | 3 | 30 | -27 |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ by www.patragoal.gr