Στη δράση επιστρέφουν ο Απόλλωνας και η Ολυμπιάδα για τις Α2 Γυναικών και Ανδρών αντίστοιχα, όπου αγωνίζονται αμφότεροι εκτός έδρας.
Η Ολυμπιάδα του Άκη Δαρείου θα παίξει το Σάββατο (5/11) στο Λύκειο Μελισσίων στις 18.00 με τον Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος, ενώ την ίδια μέρα θα γίνει και το ματς της ομάδας της Έλενας Καγιαλή, στο «Ν. Παξιμαδάς» στις 17.30 με τον Γ.Σ. Πετρούπολης.
Παράλληλα, την παρθενική του εμφάνιση για φέτος κάνει στην Pre League o Α.Ο. Αιγιαλέων του Παναγιώτη Παπαδόπουλου, που κοντράρεται εντός στις 19.00 με τον Πανερυθραϊκό.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές για το διάστημα 5-6 Νοεμβρίου 2022:
Pre League Ανδρών – 1η αγωνιστική
Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022
Πυθαγόρειο Σάμος, 18.00: Α.Σ. Κέρκης Σάμου – Α.Ο. Καλαμάτα 80
Διαιτητές: Κουτσούλας, Χρηστίδης, Παρατηρητής: Πέρρος.
Αιγίου, 19.00: Α.Ο. Αιγιαλέων – Α.Σ. Πανερυθραϊκός
Διαιτητές: Γεράνιος, Πετούσης, Παρατηρητής: Ιορδανίδης.
«Απ. Κόντος» 19.00: Α.Ε.Κ. – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής
Διαιτητές: Μαύρος, Αρβανίτης, Παρατηρητής: Τσάκωνας.
Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022
Μίκρα 15.30: Α.Σ. Άρης – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Δρανίτσας, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.
Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 2η αγωνιστική
Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022
Αμαλιάδος 18.00: Α.Σ. Κόροιβος – Α.Ε. Αρμενίων, Διαιτητές: Λιναρδάτος, Γκόλφης.
Λύκειο Μελισσίων 18.00: Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Χαμπιλού.
Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022
«Α. Βαρίκας» 14.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Μαλλιαρά, Παπαχατζής.
«Ο. Παπαδόπουλος» 16.00: Α.Σ.Π. Γλυφάδας – Γ.Ε. Ηρακλείου, Διαιτητές: Κατερλή, Τουμπανάκης.
Σούδας Χανίων 16.00: Σ.Φ.Π. Χανίων- Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Κουνδουράκη.
«Ι. Μέγγουλης» 18.00: Γ.Σ. Κερατέας – Α.Ο. Ιωνικός Νίκαιας, Διαιτητές: Βαρατάσης, Κατσιάρας.
Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022
«Ι. Λεμονίδης» 17.00: Α.Σ. Ελπίς – Γ.Σ. Πανηπειρωτικός, Διαιτητές: Δημητρίου, Λούμσι. Παρατηρητής: Μιχελινάκης.
Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 2η αγωνιστική
Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022
Νότου Αγ. Παρασκευής 16.00: Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Τσίτσικας, Καντλή.
Γουδίου 17.00: Α.Ε. Αμπελοκήπων – Α.Γ.Σ. Άρτεμις, Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Μαυρικίδου.
«Ν. Παξιμαδάς» 17.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – Α.Σ.Π. Απόλλωνας, Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος, Μαλκοπούλου.
Α’ Αργυρούπολης 19.30: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Γ.Σ. Ηλιούπολης, Διαιτητές: Διαμάντης, Καλούδας.
Αγ. Δημητρίου 20.00: Γ.Σ. Αστέρας Αγ. Δημητρίου – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Κυργιαλάνη, Βέντρας.
Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022
Σελεπίτσαρι 17.30: Α.Ο. Ιωνικός Νίκαιας – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Πασπαλά.