Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη θα κάνουν απόψε πρεμιέρα, περίπου την ίδια ώρα, στο 1000άρι του Σινσινάτι.
Το ματς του Τσιτσιπά έχει προγραμματιστεί τρίτο στο Center Court, γύρω στις 21:30 με 22:00 ώρα Ελλάδας, απέναντι στον Αμερικανό Μπεν Σέλτον και θα είναι η 1η τους συνάντηση.
Περίπου την ίδια ώρα θα παίξει και η Σάκκαρη, η οποία θα αγωνιστεί στο τρίτο ματς του Porsche Court κόντρα στην Σοράνα Κιρστέα. Στις δυο προηγούμενες συναντήσεις τους η Ρουμάνα ήταν η νικήτρια, ωστόσο αυτή θα είναι η πρώτη τους συνάντηση μετά από 5,5 χρόνια και στην πιο καλή εποχή της Σάκκαρη.
Στο κεντρικό γήπεδο παίζουν επίσης οι Νόβα Τζόκοβιτς, ο οποίος στις 02:00 τα ξημερώματα αντιμετωπίζει τον Αλεχάντρο Νταβίντοβιτς Φόκινα και οι Ίγκα Σβιόντεκ, Τζέσικα Πεγκούλα και Κόκο Γκοφ.
Το πρόγραμμα της Τετάρτης (16/08):
Center Court:
18:00 Martina Trevisan [Q] v. Jessica Pegula [3] Novasports6HD
20:00 Iga Swiatek [1] v. Danielle Collins Novasports6HD
21:30 Stefanos Tsitsipas [4] v. Ben Shelton COSMOTE SPORT 6HD
02:00 Alejandro Davidovich Fokina v. Novak Djokovic [2] COSMOTE SPORT 6HD
03:30 Mayar Sherif v. Coco Gauff [7] Novasports6HD
Grandstand:
18:00 Lorenzo Musetti v. Daniil Medvedev [3] COSMOTE SPORT 6HD
20:00 Jannik Sinner [8] v. Dusan Lajovic [Q] COSMOTE SPORT 6HD
22:00 Qinwen Zheng v. Venus Williams
02:00 Ann Li v. Aryna Sabalenka [2] Novasports6HD
03:30 Frances Tiafoe [10] v. Stan Wawrinka COSMOTE SPORT 6HD
Stadium 3:
18:00 Ugo Humbert v. Tommy Paul [14]
20:00 Lorenzo Sonego v. Taylor Fritz [9]
22:00 Hubert Hurkacz v. Borna Coric [15]
00:00 Elena Rybakina [4] v. Jelena Ostapenko
02:00 Donna Vekic v. Victoria Azarenka
Porsche Court:
18:00 Daria Kasatkina [14] v. Varvara Gracheva [LL]
20:00 Marketa Vondrousova [10] v. Anastasia Potapova
22:00 Maria Sakkari [8] v. Sorana Cirstea Novasports6HD
00:00 Petra Kvitova [9] v. Linda Noskova [Q]
02:00 Elise Mertens v. Marie Bouzkova
Court 4:
18:00 Alexander Zverev [16] v. Yoshihito Nishioka
20:00 Max Purcell [Q] v. Casper Ruud [5]
22:00 Gael Monfils v. Alex De Minaur
00:00 Holger Rune [6] v. Mackenzie McDonald
Court 7:
21:00 Petra Martic v. Karolina Muchova
23:00 Jasmine Paolini [Q] v. Cristina Bucsa [Q]