Έγινε χθες η κλήρωση του πρωταθλήματος της Handball Premier για την αγωνιστική σεζόν 2017/18.
Το Σεριφάτο, που βρίσκεται για δεύτερη διαδοχική χρονιά στα μεγάλα… σαλόνια της ελληνικής χειροσφαίρισης, στην πρεμιέρα , στις 23/9/2018, υποδέχεται στο Αίγιο τον Φοίβο Συκεών, ενώ την δεύτερη αγωνιστική φιλοξενείται από την ΑΕΚ. Με τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ, οι “Σερίφηδες” κοντραρίζονται την 7η και την 11η αγωνιστική αντίστοιχα.
Αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της Handball Premier:
1η Αγωνιστική (23.09.2017) – 12η Αγωνιστική (20.01.2018)
Διομήδης Άργους – Α.Ε.Κ.
Σεριφάτο Αιγίου – Φοίβος Συκεών
Αερωπός Έδεσσας – Π.Α.Ο.Κ.
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Πανελλήνιος Γ.Σ.
Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Σ.Ε. Δούκα
Γ.Α.Σ. Καματερού – Φίλιππος Βέροιας
2η Αγωνιστική (30.09.2017) – 13η Αγωνιστική (27.01.2018)
Γ.Α.Σ. Καματερού – Διομήδης Άργους
Α.Ε.Κ. – Σεριφάτο Αιγίου
Φοίβος Συκεών – Αερωπός Έδεσσας
Π.Α.Ο.Κ. – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Πανελλήνιος Γ.Σ. – Χ.Α.Ν.Θ.
Φίλιππος Βέροιας – Α.Σ.Ε. Δούκα
3η Αγωνιστική (07.10.2017) – 14η Αγωνιστική (03.02.2018)
Σεριφάτο Αιγίου – Γ.Α.Σ. Καματερού
Αερωπός Έδεσσας – Α.Ε.Κ.
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Φοίβος Συκεών
Χ.Α.Ν.Θ. – Π.Α.Ο.Κ.
Α.Σ.Ε. Δούκα – Πανελλήνιος Γ.Σ.
Διομήδης Άργους – Φίλιππος Βέροιας
4η Αγωνιστική (14.10.2017) – 15η Αγωνιστική (10.02.2018)
Γ.Α.Σ. Καματερού – Αερωπός Έδεσσας
Διομήδης Άργους – Σεριφάτο Αιγίου
Α.Ε.Κ. – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Φοίβος Συκεών – Χ.Α.Ν.Θ.
Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ.Ε. Δούκα
Φίλιππος Βέροιας – Πανελλήνιος Γ.Σ.
5η Αγωνιστική (04.11.2017 ) – 16η Αγωνιστική (17.02.2018)
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Γ.Α.Σ. Καματερού
Αερωπός Έδεσσας – Διομήδης Άργους
Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Ε.Κ.
Α.Σ.Ε. Δούκα – Φοίβος Συκεών
Πανελλήνιος Γ.Σ. – Π.Α.Ο.Κ.
Σεριφάτο Αιγίου – Φίλιππος Βέροιας
6η Αγωνιστική (11.11.2017) – 17η Αγωνιστική (24.02.2018)
Γ.Α.Σ. Καματερού – Χ.Α.Ν.Θ.
Διομήδης Άργους – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Σεριφάτο Αιγίου – Αερωπός Έδεσσας
Α.Ε.Κ. – Α.Σ.Ε. Δούκα
Φοίβος Συκεών – Πανελλήνιος Γ.Σ.
Φίλιππος Βέροιας – Π.Α.Ο.Κ.
7η Αγωνιστική (18.11.2017) – 18η Αγωνιστική (03.03.2018)
Α.Σ.Ε. Δούκα – Γ.Α.Σ. Καματερού
Χ.Α.Ν.Θ. – Διομήδης Άργους
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Σεριφάτο Αιγίου
Πανελλήνιος Γ.Σ. – Α.Ε.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. – Φοίβος Συκεών
Αερωπός Έδεσσας – Φίλιππος Βέροιας
8η Αγωνιστική (25.11.2017) – 19η Αγωνιστική (10.03.2018)
Γ.Α.Σ. Καματερού – Πανελλήνιος Γ.Σ.
Διομήδης Άργους – Α.Σ.Ε. Δούκα
Σεριφάτο Αιγίου – Χ.Α.Ν.Θ.
Αερωπός Έδεσσας – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.
Φίλιππος Βέροιας – Φοίβος Συκεών
9η Αγωνιστική (02.12.2017) – 20η Αγωνιστική (24.03.2018)
Π.Α.Ο.Κ. – Γ.Α.Σ. Καματερού
Πανελλήνιος Γ.Σ. – Διομήδης Άργους
Α.Σ.Ε. Δούκα – Σεριφάτο Αιγίου
Χ.Α.Ν.Θ. – Αερωπός Έδεσσας
Φοίβος Συκεών – Α.Ε.Κ.
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Φίλιππος Βέροιας
10η Αγωνιστική (09.12.2017) – 21η Αγωνιστική (31.03.2018)
Γ.Α.Σ. Καματερού – Φοίβος Συκεών
Διομήδης Άργους – Π.Α.Ο.Κ.
Σεριφάτο Αιγίου – Πανελλήνιος Γ.Σ.
Αερωπός Έδεσσας – Α.Σ.Ε. Δούκα
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Χ.Α.Ν.Θ.
Φίλιππος Βέροιας – Α.Ε.Κ.
11η Αγωνιστική (16.12.2017 ) – 22η Αγωνιστική (14.04.2018)
Α.Ε.Κ. – Γ.Α.Σ. Καματερού
Φοίβος Συκεών – Διομήδης Άργους
Π.Α.Ο.Κ. – Σεριφάτο Αιγίου
Πανελλήνιος Γ.Σ. – Αερωπός Έδεσσας
Α.Σ.Ε. Δούκα – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Χ.Α.Ν.Θ. – Φίλιππος Βέροιας