Tέσσερις εξ΄ αναβολής αναμετρήσεις είχαμε σήμερα στην Β’ Κατηγορία.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής :
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η Αγωνιστική)
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Κεραυνός 2016 1-1 (48΄ Κουτσομπελίτης / 41΄ Σύψας)
Αετός Ρίου-Φλόγα Ροδιάς 2-2 (30′ Καρβούνης, 74′ πεν. Μπαλαλάς / 13΄ Τζιαντομένικο, 63΄ πεν. Σπανός)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η Αγωνιστική)
Α’ Όμιλος
Ροίτικα-Ωλενιακός 1-3 (15′ Μεντζελόπουλος / 32′, 82′ Σκούμης, 51′ Μπαρτζακλής)
Β’ Όμιλος
Ψηλαλώνια-Περιβόλα 0-1 (64′ Θεοδωρόπουλος)
Β’ ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΠΟΝΤΟΙ | ΠΑΙΧΝ. | ΝΙΚΕΣ | ΙΣΟΠ. | ΗΤΤΕΣ | ΓΚΟΛ + | ΓΚΟΛ – | ΔΙΑΦ. |
1 | Λιμνοχώρι | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 21 | 11 | 10 |
2 | Φαραϊκός | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 18 | 10 | 8 |
3 | Αχαϊός Σαραβαλίου | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 19 | 11 | 8 |
4 | Ωλενιακός | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 18 | 7 | 11 |
5 | Ατρόμητος Λάππα | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 19 | 14 | 5 |
6 | Καμίνια | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 9 | 11 | -2 |
7 | Σταροχώρι | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 20 | 16 | 4 |
8 | Λέων Αλισσού | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15 | 14 | 1 |
9 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 10 | 8 | 2 |
10 | Πείρος Ισώματος | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14 | 20 | -6 |
11 | Ίκαρος Πετρωτού | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 11 | 12 | -1 |
12 | ΑΕ Ροϊτίκων | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 8 | 25 | -17 |
13 | Απόλλων Βίδοβας | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 10 | 16 | -6 |
14 | Προοδευτική Πατρών | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 5 | 22 | -17 |
Β’ ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΠΟΝΤΟΙ | ΠΑΙΧΝ. | ΝΙΚΕΣ | ΙΣΟΠ. | ΗΤΤΕΣ | ΓΚΟΛ + | ΓΚΟΛ – | ΔΙΑΦ. |
1 | Ηρακλής Πατρών | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 21 | 6 | 15 |
2 | Απόλλων Εγλυκάδος | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 16 | 4 | 12 |
3 | Περιβόλα | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 11 | 9 | 2 |
4 | ΑΠΟ Αρόη | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 19 | 6 | 13 |
5 | Πολύτεκνος | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 15 | 8 | 7 |
6 | Γαλήνη | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 18 | 9 | 9 |
7 | Παναχαϊκός | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 11 | 7 | 4 |
8 | Πετεινοί | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 13 | 14 | -1 |
9 | Ψηλαλώνια | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 11 | 11 | 0 |
10 | Ολυμπιακός Πατρών | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 15 | 16 | -1 |
11 | Πυρσός | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 11 | 13 | -2 |
12 | Ρωμανός | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 12 | 27 | -15 |
13 | Αχαϊκός | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 13 | 23 | -10 |
14 | Δόξα Πατρών | 0 | 9 | 0 | 0 | 9 | 5 | 38 | -33 |
Β’ ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΠΟΝΤΟΙ | ΠΑΙΧΝ. | ΝΙΚΕΣ | ΙΣΟΠ. | ΗΤΤΕΣ | ΓΚΟΛ + | ΓΚΟΛ – | ΔΙΑΦ. |
1 | Φλόγα Ροδιάς | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 24 | 8 | 16 |
2 | Αιγείρα/Ακράτα | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 22 | 9 | 13 |
3 | Αστέρας Τέμενης | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 16 | 9 | 7 |
4 | Καλάβρυτα | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16 | 9 | 7 |
5 | Αετός Ρίου | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 15 | 13 | 2 |
6 | Αργυρά Πατρών | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 19 | 9 | 10 |
7 | Δόξα Ελαιώνος | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 13 | 5 | 8 |
8 | Απόλλων Συνοικισμού | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 14 | 16 | -2 |
9 | Φλόγα Κ. Καστριτσίου | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 11 | 12 | -1 |
10 | Ανω Καστρίτσι | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14 | 17 | -3 |
11 | Κεραυνός 2016 | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 15 | 17 | -2 |
12 | Αυτόνομη | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 11 | 22 | -11 |
13 | Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 7 | 27 | -20 |
14 | Κεραυνός Σελιανιτίκων | -3 | 9 | 0 | 0 | 9 | 3 | 27 | -24 |